kudur.net

Emniyet Müdürü Özgen :"Polisleri sevindiren kanun teklifi meclise sunuldu "
Emekli 1'inci Sınıf Emniyet Müdürü Mustafa Özgen : "Manisa Bağımsız milletvekili Tamer Akkal tarafından meclise sunulan kanun teklifi polisleri sevindirdi " dedi

Polis Koleji Mezunlar Derneği Başkanı görevini de halen yürüten emekli Emniyet Müdürü Mustafa Özgen ve beraberindeki emekli Emniyet Müdürleri ile birlikte Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya'yı makamında ziyaret etti.


Ziyarette emektar polislerin özlük ve sosyal haklar taleplerini Genel Müdür Uzunkaya'ya tek tek iletti ve çözüm bekleyen sorunların çözüme kavuşturulmasını istedi.

Mustafa Özgen, sosyal medya paylaşımında  Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya'ya ziyareti esnasında polislerin özlük hakları taleplerini içeren kanun teklifi hakkında bilgiler sundu ve desteğini istedi.Mustafa Özgen, meclise sunulan kanun teklifi hakkında Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya'ya verdiği bilgiler de ;

" Polisimizin özlük konularını konuştuk. Taslağını hazırladığımız bir Kanun Teklifinin Manisa Bağımsız milletvekili Tamer Akkal tarafından TBMM Başkanlığı'na sunulduğunu, bahse konu yasa teklifinin halen TBMM İçişleri Komisyonu'nda olduğunu, bunu desteklemeleri halinde teşkilat emeklilerimizin şükran duyacaklarını ilettik. Bu Teklifi istedi ve kendisine ilettik.

Mezkur teklifte, emekli mensuplarımıza 2006 yılından bu yana verilmekte olan 100 TL ek ödemenin 500 TL'na çıkarılması ve Emniyet Hizmetleri Tazminatının % 40 oranında emeklilerimize de verilmesinin yer aldığı kaydedilmekteydi.

Diğer yandan, ek gösterge seviyesinin Jandarma ile eşitlenmesi konuşuldu. Bu konuda yoğun bir gayret içinde olduklarını ancak zaman alacağını söyledi. Koca klasörler halinde çalışmalarını işaret etti."
ifadelerini kullandı.Foto'da (soldan sağa)
Emekli Emniyet Müdürleri Mustafa Hergüner,Hasan Hüseyin Balak (Eski Milletvekili), EGM Celal Uzunkaya, Mustafa Özgen ve Fikret Sarısözen görülüyor.. 

Emekli 1'inci Sınıf Emniyet Müdürü Mustafa Özgen'in sosyal medyada yer alan " PKM - POLİS KOLEJİ MEZUNLAR DERNEĞİ" isimli polis grup saydasından " EMNİYET GENEL MÜDÜRÜ'MÜZÜ ZİYARET ETTİK.." başlığıyla yaptığı paylaşım da şu ifadeler yer aldı : 

" EMNİYET GENEL MÜDÜRÜ'MÜZÜ ZİYARET ETTİK.

Emniyet Genel Müdürü'müz Sn.Celal Uzunkaya'yı 08.02.2019 Cuma günü(dün) randevulu olarak organlarımızda görev alan Kolejli ağabey ve kardeşlerimizle birlikte ziyaret ettik.

Çok candan bir karşılama yapıldı.

Özel Kalemde 5 dakika konuk edildikten sonra randevu saatinde 16.30'da makama buyur edildik, Sn.Uzunkaya bizi kapıda karşıladı. Tek tek sarıldık, merhabalaştık ve kendisi de yanımızdaki koltuğa oturdu. Karşılıklı hal hatır soruldu.

İkram da bulunuldu.

Kendisini bir kez daha kutladık.

Görevin sorumluluğu ve ağırlığını hepimiz bir kez daha hissettik. Oturduğu yerin yanındaki etajerin üstünde 2 sabit, 2 mobil telefon ve 1 telsiz. Geçirdiğimiz 2 saat içerisinde göz ucuyla gelen mesajlara göz attı ama hiç görüşme yapmadı. Bir kez özel kalem müdürü makam odasına girdi, kendisine küçük bir not kağıdı getirdi, hepsi bu. Bir kez de adını andığımız bir Kolejli ağabeyimizi telefonla aradı ve bizlerle beraber olduğunu söyleyip hatırını sordu.

300.000 kişilik koca bir teşkilat, seneye yeni alınan 25.000 yeni kadroyla 325.000 kişiye ulaşacak. Şırnak'a gidip görev başındaki meslekdaşlarımızı ziyaret etmek istediğini ancak hava muhalefetinin el vermediğini, diğer İl'lerde ise program dahilinde ziyarette bulunduğunu bir kez daha ifade etti.

Polis hizmetinin çetinliğini, İl'lerin sorunlarının üstesinden gelme çabalarını, bir çok sorunun çözümünün zaman, imkan, mevzuat ve üst düzey karar meselesi olduğunu anlattı.

Polis Koleji'nin yeniden açılmasının şimdilik mümkün olmadığını, Polis Akademisi'nin öncelikle yeni alınan ve kısa süreli amir eğitimi sonrası teşkilata katılan komiser yardımcılarının yeniden 2 yıllık bir eğitime tabi tutulması ve sonrasında da 4 yıllık eğitime geçmesi için çalışmaların yoğun şekilde sürdürüldüğünü belirtti. Güzel bir örnekle süsledi ve "evi fareler bastı diye kimse evini yakmıyor.." dedi. Bu sözü ile kendisine olan destek ve güvenimizi bir kez daha perçinledi.

Bizler de, özetle ; çalışmalarını takdirle karşıladığımızı, EGM için ne yapabileceğimizi sorduk. Bundan memnuniyet duyacağını söyledi. Daha yakın olacağımızı bildirdik.

Polisimizin özlük konularını konuştuk. Taslağını hazırladığımız bir Kanun Teklifinin Manisa Bağımsız milletvekili Tamer Akkal tarafından TBMM Başkanlığı'na sunulduğunu, bu teklifin halen TBMM İçişleri Komisyonu'nda olduğunu, bunu desteklemeleri halinde teşkilat emeklilerimizin şükran duyacaklarını ilettik. Bu Teklifi istedi ve kendisine ilettik.

Mezkur teklifte, emekli mensuplarımıza 2006 yılından bu yana verilmekte olan 100 TL ek ödemenin 500 TL'na çıkarılması ve Em.Hiz.Tazminatının % 40 oranında emeklilerimize de verilmesinin yer aldığı kaydedilmekteydi.

Diğer yandan, ek gösterge seviyesinin Jandarma ile eşitlenmesi konuşuldu. Bu konuda yoğun bir gayret içinde olduklarını ancak zaman alacağını söyledi. Koca klasörler halinde çalışmalarını işaret etti.

Ağabey-kardeş görüşmesi atmosferi içinde cereyan eden görüşmemizi, yeniden görüşme dileğimizle noktalayıp izin istedik, bir fotoğraf çektirdik. Hepimizi dışarılara kadar uğurladı ve tahsis ettiği arabayla gideceğimiz yerlere bıraktırdı.

Böyle bir Emniyet Genel Müdürü görmek göğsümüzü kabarttı.. "


ULUSALSES.COM-**ÖZEL HABER : HALİS KAHRAMAN


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ahmet 3 ay önce

Tam istediğimiz bir genel müdür sadece kendisiyle izmirde çalışmak NASİP olmuştu o zamandan anlamıştım bu kadar MÜTEVAZİ olduğunu RABBİM BAŞARILARININ DEVAMINI NASİP EYLESİN

Avatar
Suat Baygün 3 ay önce

Niçin polise haklar verilmek istendiği zaman birtakım engellemeler çıkıyor oysa başka teşkilatlara anında gerçekleştiriliyor çünkü polisin belini büken emniyet hizmetleri disiplin tüzüğü hiçbir kurumda böyle birşey yok

Avatar
İhsan Ertürk 3 ay önce

Eriyen talepler öncelik 3600 olmalıydı.tam kamuoyu oluşmuşken su yollarını çatallaştırıyorsunuz.