kudur.net

KYÇ Türkiye Polis Emeklileri Derneği yönetimine talip bir ekip var..!
Emekli Emniyet Müdürü Yavuz Elbirler,  " KYÇ Türkiye Polis Emeklileri Derneği yönetimine talip liyakat sahibi bir ekip var..Gelin destekleyin..! " dedi

Polis Koleji ve Polis Akademisi mezunu, Emniyet teşkilatının çeşitli kademelerinde Daire Başkanı olarak üst düzey yöneticilik yapan ve Emniyet camiasında sevilen ve sayılan Emekli 1'inci Sınıf Emniyet Müdürü Yavuz Elbirler, mevcut KYÇ Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği yönetiminin polislerin temel özlük ve sosyal haklarına yönelik taleplerini ilgili makamlara yeterince duyuramadığını, derneğin üyelerin istek, öneri ve taleplerine yönelik etkin, verimli ve başarılı çalışmalar yapamadığını, derneği şeffaf ve iyi yönetemediğini öne sürerek, mevcut dernek yöneticilerine şu çağrı da bulundu : 

"Umut vadeden, pırıl pırıl, liyakat sahibi bir ekip bu göreve talip..

Gelin destekleyin..

Ve, hatta diyorum ki, çekilmek ve bırakmak da ERDEMDİR..

Yeteri kadar, yönetemediğiniz kadar yönettiniz.. Çekilin... "

Yavuz Elbirler'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeler yer aldı :

"Kamu Yararına çalışan Türkiye Polis Emekliler Derneği..

Deve tellal iken, Pire berber iken, ben henüz Anamın beşiğin de tıngır mıngır sallanır iken, Rahmetli Babam, henüz bir yıllık Polis Memuru iken, bir Polis Emeklileri Derneği kurulmuş.

Bu dernek, bir de dergi çıkarmaya başlamış. Dergide çıkan yazılar da, Polislik, Polis Meslek Adabı, polisiye olaylar da yazılarak anlatılır, yeni polisler, terfi ve tayinler, emekli olanlar ve de vefat edenler yayınlanır ve öğrenilir imiş.

Bu dergi, Türkiyenin genelinde en uçta ki karakola ve hatta evlere kadar gider imiş.

Derneğin yöneticiler ve derginin yazarları meslek için de ve dışın da sevilen, sayılan kişiler imiş.

İşte biz, Polis çocukları, 1950-1960-1970 li yıllar da kahramanlarımız olan babalarımız ve onların arkadaşları, anlattıkları amirleri yanında Polislik Mesleğini, Polisleri bu derneğin çıkardığı o dergi sayesinde tanıdık, sevdik ve onlar gibi Polis olmaya gayret ettik.

Gayret ettik amma, her halde bir şeyleri onlar gibi yapamadık, yapamadık ki emekli olup geride bıraktığımız teşkilatımız da ki kahraman, vefakar, cefakar mensuplarımızla övünür iken, temel özlük haklarımızın bir kısmını alamamış olmanın, Polise nufuz eden bir takım olumsuzlukların utancını da yaşıyoruz.

Gayret ettik amma, her halde bir şeyleri onlar gibi yapamadık, yapamadık ki emekli olup geride bıraktığımız teşkilatımız da ki kahraman, vefakar, cefakar mensuplarımızla övünür iken, temel özlük haklarımızın bir kısmını alamamış olmanın, Polise nüfuz eden bir takım olumsuzlukların utancını da yaşıyoruz anın da ve kapısının her an çalınabildiği, kendisini layıki ile temsil eden bir kurum olsun.

Ne dersiniz ? Olur mu ?

Neden olamasın, hayal etmek, istemek, kararlı ve doğru olmak, başarmanın anahtarı değil mi?

Umut vadeden, pırıl pırıl, liyakat sahibi bir ekip bu göreve talip..

Gelin destekleyin..

Ve, hatta diyorum ki, çekilmek ve bırakmak da ERDEMDİR..

Yeteri kadar, yönetemediğiniz kadar yönettiniz. Çekilin... "
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ali seçkin 8 ay önce

maşAllah ne güzel yazmış müdür bey acaba çalışırkende polisi düşünüp neler yaptı onları bir anlatsın sonrada emeklilerin derneğine sahip çıksın...bunların hepsi yalan hakkım varsa polisi düşünmeyen çalışırken hiçbirşey yapmayanlara hakkımı helal etmiyorum.....Allah a havale ediyorum....

Avatar
Halil Keskin 8 ay önce

Sayın müdürüm Çok güzel şeyler yapmayı düşünüyorsun da çalışırken neden yapmadın kim engel oldu? sizler çalışırken alsaydınız emekli olunca bunlara gerek kalmazdı. Bunlar görev başında iken yapılacak işler sayın müdürüm.