" Nereden icap etti bu TEK KİŞİLİK yönetim isteği ?.. Sebep ? "

Emekli polis müdürü İsmet S. sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda," Nereden icap etti bu TEK KİŞİLİK yönetim isteği ?.. Sebep ? " diye sordu..

Paylaşımda şu ifadeler yer aldı :

 "Düğün değil bayram değil, eniştem beni niye öptü," hesabı...

Durup dururken bu referandum da nereden icap edip çıktıysa...

Yahu kardeşim ekonomiyle, işsizlikle, terörle, dandik eğitimi düzeltmekle uğraşsanıza...

Sizleri, hizmet yapsın diye mi seçti bu millet, yoksa zırt pırt işlerle uğraşsınlar diye mi?,,

Yapın hizmetinizi... Önünüze engel çıkaran varsa, hep beraber onları siyasi tarihten silelim...

Nereden icap etti bu TEK KİŞİLİK yönetim isteği?..

Sebep ? "


Sosyal medyada bu paylaşıma yapılan bazı YORUMLAR şöyle sıralandı :


Kemal Mutercimler  : Eceli gelen "it", cami duvarina isermis misali Tayyib kesinlikle kendisine Saddam ve Kadafi'den cok daha trajik bir son hazirliyor.

Ali Ünüvar :  BAHÇELİDEN ÇIKMIŞ...

TC Gül Yilmazsoy :
tahtakalede dükkanlar bile kapanıyosa söyliyecek söz bitmiştir

Metin Güneş Bayram  : seyran tahminlerimi belirtmek istiyorum;

-Barzani'nin Kürdistan'ı kurması lazım. Çünkü PYD - YPG - PKK gibi güçler Suriye'de başarıya ulaşmak üzere ve bu durumda Barzani Kürt hareketinin öncülüğünü kaybetme tehlikesi içinde. Ayrıca Barzanistan'da, hırsızlık, yolsuzluk, rüşvet had safhada. Petrol gelirine rağmen, iflas çanları çalmaya başladı. Bunları gölgelemesi gerekir.

-Suriye'de bölünme, Amerika ve Rusya'nın isteklerini gerçekleştirmelerine uzun vade tanıyacak durağanlıkta değil, acil sonuçlanma isteminde. Bu durumda Rusya'ya kırıtırken, BOP eşbaşkanlığı gereği Amerika'nın emirlerini yerine getirmek elzem. Eee Amerika işbirliğini meclisten geçirmek zor oluyor. Yaşanmışı var. Onun için tek kişinin karar vereceği bir yönetim tercih edilmeli.

-Hem yurtiçinde, hem de yurtdışında maskeler düştü. Reza Amerika'da her şeyi anlatıyor. Onun anlattıkları, yeni başkan tarafından şantaj olarak kullanılırken, bu durum sızmasın diye savcı görevden alındı. Yine de sızabilir, acele etmekte yarar var.

-Yurt içinde kaynak kalmadı. Satılacak devlet malı olarak, belediyeleri tuvaletleri ön plana çıktı. Bu satılanların, kainata borçlanmaların, yolsuzluk, rüşvet, adam kayırmaların hesabını vermek gerekebilir. Ömür boyu dokunulmazlık, hiç de fena olmaz.

Daha çok var da, bu kadarı yeterli.

Hangisi bayram, hangisi seyran, ona da siz karar verin.

Hesap yapmadan defter kapanmaz diyorsan;
Referandumda, benim gibi,

#Hayır diyeceksin.

TC Hüseyin Gürol Öztürk  : Akçe bitti>>>>>>>>... göründü.!.

Ahmet Oduncuoglu : Bahçeli öyle istedi adamlar umudunu kesmisti

Akgün Devrim  : İsmet bey, bu hale getirenlere düzeltmesi için teslim edilirse işler daha da sarpa sarar. Sistemi bozan düzeltemez.

Izzet Ocal  : Daha kötü olacak millet uyanmasın diye gündemi değiştirmek ustalığını memleketi idare etmede gösterselerdi bu gün güzel yurdumun güzel insanları 49;50/50;50 diye bölünmeyecek birbirlerine nefret tohumları ekmeyeceklerdir. Sevğiyle..

Şinasi Demirbaş  : TEK ADAMI İSTEYENLER

1. Tek adam rejimini isteyenler iki gruptur. 1.İçeridekiler, 2.Dışarıdakiler.

2. İçeridekiler neden tek adamı istiyor?

A) Uluslararası soruşturmalar ile yargılamalardan kurtulmak. Bunun için sürekli Devlet Başkanı olarak kalmak ve dokunulmazlığa kavuşmak gerekir.

B) İçeride açılacak soruşturma ve yargılamalardan kurtulmak. Bunun için tüm yargı organları sana bağlanmalı ve kontrol edilmelidir.

C) Örtülü ödenek bürokraside ki insan kıyımları gibi soruşturmalardan kurtulmak. Bunlardan kurtulmak için güvenli bir ortam gerekir. Yani kendi partin bile olsa başına iş açabilir. Bu durumda parti bile bizzat sana bağlı ve kontrol altında olmalıdır. Partili Başkanlığın gereği de budur.

3. Dışarıdakiler neden Tek adam istiyor?

A)Siyaset biliminde Partili rejimler söyle tanımlanır. Tek partili, iki partili, iki buçuk partili, çok partili rejimler. Bunlardan iki partili rejimler veya iki buçuk partili rejimler ABD için sömürge ve yönlendirme açısından tercih edilir. Çok partiyi ikna etmek, yönlendirmek zor olur. Tek parti de bazen denetimden çıkabilir. Bu nedenle istenmez.

B)Orta doğuda ABD çok oyalandı. Projeyi hayata geçirmek için Türkiye’nin bu yönde dizayn edilmesi gerekirdi. Bugüne kadar Fetullah bu yönde iyi hizmet verdi. Ama artık işi bitti. Yerini Devlet Bey aldı. Onun sayesinde ve özel ilişkilere dayanarak yönlendirme yapıldı. Devlet beyin Türkiye’nin beka sorunu dediğinde bu anlaşılmalıdır. Yani Amerika Türkiye’yi yeniden dizayn edeceğini söyleyince Devlet Bey geri adım attı.

C) Amerika artık şunu gördü ki; Türkiye’de iflah olmaz ve yönetilemez bir ATATÜKÇÜ toplum vardır. Bunu ebediyete kadar iktidara getirmeyecek ve sorun olmaktan çıkartacak düzen tek adam rejimidir. Bu sağlandığı takdirde Türkiye hep iyi bir Pazar iyi bir müttefik iyi bir sömürge ve kolayca bölünebilecek bir ülke olacaktır.

D) C şıkkında ki beklentilerini gerçekleştirmek için Türkiye’de ki tek adam isteyenleri elindeki dosyalar ile tehdit etmektedir. Kurtulmak ve rahat etmek istiyorsan geç tek adamlığa hem sen kurtul hem biz işimize bakalım denmektedir.

Şimdilik bu kadar özet yeter sanırım sevgili devrem İsmet.

Şinasi Demirbaş  : Dışarıdakilere bir ek daha: Türkiye'nin ayağı altına konan muz kabuğu Rusya'nın da işine gelmektedir. Şimdi yakın olduğuna aldanıyoruz. Oysa o da Sağlam ve güçlü Türkiye' yi güneyinde istemiyor. Ama görüyor ki Türkiye koşarak tehlikeye gidiyor. Elini ovuşturuyor. Ancak böyle yıkılmış veya küçülmüş Türkiye yaratılabilirdi diye bekleme 

Omer Sumer  : Tespitlerinizin altına imzamı atarım.

Kemal Alkan  : çarşı pazar kan ağlıyor..benim anlamadığım, nasıl oluyor da bu adamlar sandıktan çıkabiliyorlar?

Uçar Can  : Birisi hiç yokken ortaya atıverdi. Türkiye'nin enerjisini yedi. İyice Milleti parçaladı. O kişi , bitmiş bir kişi idi. Türkiye'nin kaderini olumlu değiştirebilecek tek kişi iken, olumsuz değiştiren tek kişi oldu. Tarih bunu yazacak.

Hasan Uyar : Nedeni belli her kötü işin arkasından bir ört bas oyunu çıkarılır...

TC Faruk Adnan Firat : Çünkü 17/25 aralık var deniz feneri var gemicikler var kızının oğlunun vakıfları var karısının hastaneleri var var da var..Bir Hint atasözü derki  : " Oturduğun yerden kalkmak istemiyorsan, altını pislemişsindir.."  HAYIR lı geceler..

www.ulusalses.com-ÖZEL HABER

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.