kudur.net

Polis emeklilerinin 3600 İSTANBUL BULUŞMASI
3600 ek gösterge taleplerinin bir an önce hayata geçmesini bekleyen Türkiye’nin dört bir yanından gelen polis emeklileri, mağduriyetlerini hem yetkili makamlara hem de kamuoyuna duyurmak için dün İstanbul Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda basın açıklaması için bir araya geldi.Türk Polis Teşkilatının fertleri olarak uzun yıllar boyunca ülkemizin değişik bölgelerinde ailelerinden, sağlıklarından ve hayatlarından fedakarlık yaparak zor koşullar altında çalışarak emekli olduklarını söyleyen polis emeklileri, 3600 ek göstergesinin bir an önce hayata geçmesini talep ederek, dün (18 Kasım ) basın açıklaması yaptı.Süreç içerisinde polis teşkilatının emeklerinin her zaman olduğu gerçeğinin bilinmesine karşılık, hak ettikleri değere gelince hep günübirlik ve kalıplaşmış klişe sözlerle umutlarının bir başka bahara ertelendiğini söyleyen emekli polisler, “Acı olan o bahar hiç gelmedi.geçim sıkıntısı çekiyoruz. Bizler de Avrupalı meslektaşlarımız gibi insanca yaşamak istiyoruz ..” dedi.
Devlet'in Bekasına yönelik her türlü saldırılara karşı çalışanı ve emeklisi ile göğüs gerdiklerini, yeri geldiğinde gazi ve şehit oduklarını dile getiren polis emeklileri, 1995 yılından bu yana hiçbir tahsil farkı gözetmeksizin Jandarma Astsubaylarına verilen 3600 Ek Göstergeyi aynı şartlarda, bir defaya mahsus olmak üzere tahsil farkı gözetmeksizin emekli polislere verilmesi ve aynı işi yapan ve aynı bakanlığa bağlı olarak çalışan iki kuruluş arasındaki ücret eşitsizliğinin ve adaletsizliğinin giderilmesini ve Emekli olunca kesilen emniyet hizmetleri tazminatının ve aile yardımının kendilerine de ödenmesini talep ettiler.
Foto'da Emekli Başkomiser İbrahim Kahya,(oturanlar arasında soldan ikinci,gözlüklü) meslektaşlarıyla birarada görülüyor..

Jandarma Astsubay ile birlikte aynı bakanlık bünyesinde halkın  huzur ve güvenliğini sağlamak için omuz omuza görev yapmalarına rağmen, Jandarma Astsubayların 1995 yılından beri 3600 ek gösterge üzerinden maaş aldıklarını, sadece yüksek öğrenim mezunu polislerin ise 2200 olan ek göstergelerinin 2016 Mart ayından itibaren 3000'e yükseltildiğini belirten emekli Başkomiser İbrahim Kahya, ortaokul ile Lise ve dengi okulu mezunlarının ek göstergelerinde ise hiçbir artış yapılmadığını bildirdi. 

Emekli Başkomiser İbrahim Kahya, polis emeklileri arasında ayrımcılık yapılmadan bir defaya mahsus olmak üzere tahsil farkı gözetmeksizin tüm emekli polislere 3600 ek gösterge verilmesini talep ettiklerini, 3600 ek göstergenin verilmesi halinde kıdemine ve hizmet yılına göre, maaşlar da 550 lira ile 780 lira arasında artış olacağını, bu artışla bir nebze olsun emekli polislerin ekonomik yönden refaha kavuşacağını dile getirdi. 
Foto'da Polis emeklileri (Solda) Bedir TAŞAN ile (sağda) POLEMDER eski Basın Sözcüsü Halis KAHRAMAN görülüyor..


Genel Merkezi İstabul'da bulunan ve Türkiye genelinde 40 şubesi halen faaliyet gösteren kamu yararına çalışan Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği (POLEMDER ) eski Basın Sözcüsü Halis Kahraman, Bakırköy'de düzenlenen Basın Açıklması'na katıldığını belirterek, sosyal medya hesabından şu paylaşım da bulundu : 
 
"Polis emeklileri olarak bugün İstanbul Bakırköy Özgürlük Meydanında 3600 ek gösterge talebimizi bir kez daha ilgili makamlara ve kamuoyuna basın açıklaması yaparak duyurduk. Kanal D TV de haber olarak bu akşam (18 Kasım ) Ana haber bülteninde yayınladı. Umarım talebimizin gereği yapılır. Müjdeli haberi sabırsızlıkla bekliyoruz.."
Seslerini hem yetkili makamlara hem de kamuoyuna duyurmak için bir araya gelen emekli polisler adına basın açıklamasını Ankara’dan gelen Emekli Polis Oral Ararat okudu.

İstanbul'da  yağmurlu havada toplanan topluluğa okunan basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı : 

"Türk polis Teşkilatının fertleri olarak uzun yıllar boyunca ülkemizin değişik bölgelerinde ailelerimizden, sağlığımızdan ve hayatımızdan fedakârlık yaparak zor koşullar altında çalışarak emekli olduk.

Bu süreç içerisinde polisin emeği her zaman övüldü ancak hak ettiği değere gelince hep günü birlik veya kalıplaşmış klişe sözlerle umutlar, hep bir başka bahara ertelenmiş daha acı olanı ise o bahar hiç gelmemiştir.

Polisin yaptığı fedakârlıkların bilinmesine rağmen gerek bizleri yöneten idarecilerin, gerekse meslek büyüklerinin bu konuda kayıtsız  kalmış olması bizleri daha da derinden yaralamaktadır. İdarecilerin görevi sorunlari görmezden gelmek, üzerini örtmek veya sorunları yok saymak değil ; polis ve polis emeklilerinin sorunlarına kalıcı çözümler bulmaktır.

Hem maddi, hem de manevi yönü ile gönülleri kırılarak tükenmişlik sendromu yaşayan teşkilat mensuplarımıza defalarca verilen 3600 ek gösterge sözünün bu güne kadar yerine getirilmemiş olması nedeniyle ; bu sorunumuzu başta aziz milletimiz olmak üzere, Sayın Cumhurbaşkanımıza, İçişleri bakanımıza, tüm siyasilere ve milletvekillerimize sesimizi duyurmak amacıyla basın açıklaması yapma ihtiyacı hasıl olmuştur.

Taleplerimiz ;

1 – 1995 yılından bu yana hiçbir tahsil farkı gözetilmeksizin Jandarma astsubaylara verilen 3600 ek göstergenin aynı şartlarla BİR DEFAYA MAHSUS OLMAK ÜZERE TAHSİL FARKI GÖZETMEKSİZİN emekli Polislere de verilmesi ve aynı işi yapan aynı Bakanlığa olarak çalışan iki kuruluş arasındaki ücret eşitsizliğinin giderilmesi,

2 – Emekli olunca kesilen, Emniyet hizmetleri tazminatının ve aile yardımının tarafımıza ödenmesi.

Görev yaptığımız süre içerisinde ve emeklilikte Devlet'in Bekasına yönelik her türlü saldırılara göğüs geren, yeri geldiğinde gazi ve şehit olan bir teşkilatın emekli polisleri olarak hakkımız olanları istiyoruz.

Bir devletin gücünü ve gelişmişliğini gösteren en önemli unsurların başında vatandaşların güvenliğini ve kamu düzenini sağlamadaki başarısı gelir. Vatandaşlarımızın güvenlik endişesi taşımadan, yaşamını huzur içerisinde sürdürebilmesi ve geleceğe güvenle bakabilmesi o ülkedeki vatandaşların en temel haklarından birisidir. Güvenliğin bulunmadığı bir yerde temel hak ve hürriyetlerden, özgürlüklerden bahsetmek mümkün değildir. Adalet, özgürlük ve güvenlik dengesinin sağlanması bir devletin temel geçilmez prensiplerindendir.

Huzurun olmadığı, can ve mal emniyetinin olmadığı bir ülkede de gelişmişlikten, kalkınmadan, büyümeden, üretimden ve ihracattan bahsetmek mümkün değildir.

Sayın Devlet büyüklerimiz ;

Yukarıda arz edilen mağduriyetlerimizin biran önce giderilerek çaresizlik içerisinde bulunan polis emeklilerinin sorunlarının giderilmesi dileğimizdir. Bir an önce sizlerin sorunlarımızı  çözmenizi bekliyoruz.."ULUSALSES.COM-**ÖZEL HABER : HALİS KAHRAMAN


 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ali çayan 7 ay önce

Devrem ve okul arkadaşım Oral ARARA ın açıklamalarına katılıyorum 4 yıllık yüksek okul mezunu olmama rağmen tüm teşkilat mensubu arkadaşlarımıza eğitim şartı aranmaksızın 36ü0 gösterge verilmesi hakkı olduğu ve diğer sosyal haklarında gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum bu taleplerin karşılanmasının yolununda koltuk sevdasından çok birlik beraberlikten geçtiğinin anlaşılması gerektinin idrak edilmesi gerektiği görilüyor tüm derneklerin birleşmesi ve başarıların devamı dileği ile