"Polise 3600 ek gösterge veremeyiz " açıklamasına polislerden TEPKİ !
 " ulusalses.com " isimli haber portalımızda  yayımlanan, " Bakan Yılmaz : " Polis memurlarına 3600 ek gösterge veremeyiz..! " başlıklı haber büyük ses getirdi..
Çalışan ve emekli polisler, Bakan Yılmaz'ın açıklamasına sosyal medyada  yorumlar yazarak, büyük tepki gösterdiler.. 

İşte 16 Mart 2017 tarihli  " Bakan Yılmaz : " Polis memurlarına 3600 ek gösterge veremeyiz..! " başlıklı haberimiz :

Kalkınma Bakanı Cevdet YILMAZ, TBMM'de bir vekilin sorusuna " Polis memurlarına 3600 ek gösterge veremeyiz, Emniyette belli bir hiyerarşi var.." şeklinde yanıt verdi..

İstanbul Milletvekili Mahmut TANAL; “Polis memurlarına 3600 ek gösterge verilmesinin ne mahsuru olduğunu, Polislerle aynı işi yapan Astsubayların 3600 ek gösterge aldıklarını ancak Polis memurlarının 3600 ek gösterge alamadıklarını, bunun da Anayasa’ya aykırı olduğunu” TBMM’de dile getirdi.

Vekil Tanal'ın Polislere 3600 ek gösterge verilmesi talebine, Kalkınma Bakanı Cevdet YILMAZ, " Polis memurlarına bizim uygun gördüğümüz artış 3000 ek gösterge şeklinde çünkü o polislerimizin üstleri de var, belli bir hiyerarşi içinde bu ek göstergeler tespit ediliyor.” şeklinde yanıt verdi.

İstanbul Milletvekili Mahmut TANAL; “ Sayın Bakanım, polis memurlarıyla ilgili daha önce 2200 olan ek gösterge 3000'e çıkarıldı. Bu,aylık 47 TL'ye tekabül ediyor. Yani, bu ek göstergenin 3600'a çıkarılmasının ne mahzuru var ? 17'nci büyük ekonomiye sahip olan bir ülkeyiz diye övünüyoruz. Bu açıdan 3600'e çıkarılmasının bir mahzurunun olmadığı kanaatindeyim. Bu konuda sizden destek ve yardım bekliyoruz. Netice itibarıyla, aynı konumda bulunan astsubaylar 3600 iken polisler 3000 ek göstergede bulunuyor. Bu adaletsiz bir uygulama. Çünkü, Anayasa'mızın 55'inci maddesi "Eşit işe eşit ücret ödenir." diyor. Yani, eşit işe eşit ücret ilkesi de bu konuda ihlal ediliyor.”

Şeklindeki sorusuna;

Hükümet adına Kalkınma Bakanı Cevdet YILMAZ ;

“ Sayın Tanal polislerimizle ilgili sağlanan ilerlemelerin daha da iyisi yapılsın anlamında bir öneri getirdi. Biz 2200'den 3000'e çıkarıyoruz göstergeyi ama bir taraftan da tazminatlarını artırıyoruz polisimizin.

Dolayısıyla, hem tazminatı hem de bu yapılan düzenlemeyi düşündüğümüz zaman polisimizin özlük haklarında çok önemli iyileştirmeler yapıyoruz.

Ancak, her kurumun da kendi içinde bir hiyerarşisi var, değişik düzeylerin ek göstergeleri var.

Bir düzeyle ilgili vereceğiniz bir karar diğer düzeyleri de etkileyebiliyor. Polis için, Emniyet teşkilatımız için böyle bir durum söz konusu.

Dolayısıyla, Polis memurlarına bizim uygun gördüğümüz artış 3000 ek gösterge şeklinde çünkü o polislerimizin üstleri de var, belli bir hiyerarşi içinde bu ek göstergeler tespit ediliyor.”
şeklinde yanıtladı.

Öte yandan, üniversite mezunu emekli polis memurunun ek göstergesinin 3000'den 3600'e yükseltilmesi halinde, 30 yıl hizmetini olanların maaşında 480 lira, 40 yıl hizmeti olanların ise 540 lira artış olacağı Emniyet maaş bürosu görevlilerince hesap edildiği ifade edildi.

Emniyet teşkilatında çalışan ve emekli polis memurlarının 2016 Mart ayından itibaren, ek göstergesinin 2200'den 3000'e yükseltiği, ancak ortaokul ve lise mezunu polis memurlarının ek göstegesinde hiçbir artış yapılmadığı kaydedildi.

İşte  sosyal medyada  çeşitli gruplarda paylaşılan haber altına  yazılan  bazı YORUMLAR şöyle sıralandı :Nihat Topçu Vermesinler emekli polislerin hallerini görsünler
BeğenYanıtla16 Mart, 14:32


Ilyas Akyol Seni kansız sahtekar, ne konuda iyileştirme yapılmış neden söyleyemiyorsun,tazminatı artırmışmış yalancı sahtekar kimi kandırıyorsun.Hiyeraysiymis,secimden önce tüm polislerin oyunu alıp sonra orosbulukdan yapıp % 25 tekabül edenlere zam yapmadiniz mi.
BeğenYanıtla16 Mart, 14:57


Mustafa Çam Herkese var Polise yok. Polis size ne yaptı, ne yapmadı.
BeğenYanıtla16 Mart, 15:19


Süleyman Turan Beklenen sonuç
BeğenYanıtla16 Mart, 16:07


Dağ Kaan Refandumdan önce böyle bir açıklamaya haydi hayırlısın olsun denir Ellahemm.
BeğenYanıtla16 Mart, 17:04


Tevfik Dilek Gazi polisimize zam verilmeli hükümet tüm kesime iyileştirme yaptı memura hiç bir iyileştirme yapmadı örnek kirama 50 TL zam geldi maaşı 80 TL geldi tek maaşlı memur kirayı zor veriyor polis kardeşlerimiz kafası rahat olması lazım imkan varsa verilsin zam
BeğenYanıtla16 Mart, 17:34


Zeynep Sarı Polis emekli old,evi yok,1200 veriyor,2 çocuk okutuyor ünüversitede,çocuklar 3 gidiş 3 geliş hergün araba değiştiriyorlar,dışarda yemek yemiyorlar su bile içmiyorlar zorda kalmadıkça,çocuklardan biri hasta ömürboyu tedavi görmesi gerekiyor,aylık masrafı ilaçlarla beraber 500 tl ,maaaş yarıya indi.aldığı tazminatla ev alması mümkün değil,sayın bakanım o ünüformayı yıllarca üzerinde grurla taşıdı,şimdi inşaaattta bekçilikmi yapsın,yapcakta o da yok,Tek çıkar yol işte intiharı seçiyorlar çünkü gururu öne çıkıyor.Çok kısa özetledim.Takdir sizin Bakan bey.
BeğenYanıtla16 Mart, 17:48


Bekir Çelik Bunlar polis düşmanı ama içimizdeki yalakalar olduğu sürece gelen ezer giden ezer fatura sahipsizlere çıkar
BeğenYanıtla16 Mart, 18:25


Hüdaverdi Namlı bu açıklama ne zaman bilgisi olan varmı arkadaşlar.
BeğenYanıtla16 Mart, 19:22


Necati Gezer 3600 u vermeyenlere de bizden oy yok... tüm meslektaşlarımın böyle düşüneceğini ümit ediyorum ...OY YOK... Kısa ve net..
BeğenYanıtla116 Mart, 19:30

Ali Güleç Vatan millet için ölürüz, kendilerinin korunması için etraflarında etten duvar örer korunmalarını sağlarız, yine öyleyken hakkımız olan hakkımızı vermezler ve verdirmezler. Benim kişisel görüşüm bu iktidar polisi sevmez, Ancak çok çalışması nı ve çok fedakarlık yapmasını, köle gibi kullanmasını ve fazlaca gece gündüz saat mefhumu olmadan çalışmasını sever. Polisin hakkı verileceği zaman, geri plana çekilirler. Bu iktidardan ümidim hiç yoktur, kul hakkımızı yüce Allah'a bırakıyoruz.
BeğenYanıtla121 saatDüzenlendi


Nuri Çakır Cebiroğlu Iyide mal hiyarsinizin boZulmamasi için rütbelilerin ek göstergesini 4000 bin yap ayetin değişiyor buksdar zor.
BeğenYanıtla
Ahmet Yücel
Ahmet Yücel Abi bu ucubede kabahat yok. bu ucubenin bob planı çerçevesinde ne gerekiyorsa yapmak görevleri.asıl sorun bunlara kul köle olup kendilerine arkadaş ve dostları ile tüm milletinin temeline dinamit koyan EVET TE EVET martavalı okuyanlar da suç
BeğenYanıtla219 saat


Mehmet Arpağ Bizden de size kocaman bir HAYIR...
BeğenYanıtla118 saat


Duran Erdoğan ASKERDE HİYARAŞİ YOK MU..?  ÇOCUK MU KANDIRIYORSUN ?
BeğenYanıtla116 saat


Cemal Kızılay Bu millet sizi iktidara getirdikten sonra yüzde kaç maaşınızı ve özlük haklarında kendinize ne yenilikler yaptınız Cenazenize bile 181 000 bin TL değer biçtiniz sizde kabahat yok;
BeğenYanıtla216 saat


Halil Derhan Bunlardan bir cacık olmaz.onlar zaten telaşa düştü hayircilar yüzünden. Hakkımızı yargıda alacağız biz.
BeğenYanıtla314 saat


Orhan Çapkin Polise ve emeklisine 3600 vermiyosanız görevinizi yapmıyorsunuz varan evlatlarını karşınıza alıyorsunuz bizler de verecekleri başımıza bakan yaparız
BeğenYanıtla412 saat


Erol Sancar Arkadaşlar boşu boşuna çenemizi yormayalım.Nisan ayında önümüze konacak olan sandıkta polis teşkilatının ne kadar güçlü olduğunu gösterelim.
BeğenYanıtla41


w
ww.ulusalses.com-ÖZEL HABER-
Halis KAHRAMAN
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ilyas polat 1 yıl önce

657 SAYILI DEV.MEM.KANUNUNA GÖRE *ÖZLÜK HAKLAR ile TERFİ VE RÜTBE**BİRBİRİNDEN AYRI KONULAR..BAKAN OLMUŞ AMA HALEN TEFERRUATI BİLMİYOR..BARİ SİYASETCİ USLUBU İLE DAHA YUMUŞAK KONUŞÇÇAYIPLADIĞIMI SUNAYIM..SLM..

Avatar
Polis 1 yıl önce

Polis teşkilatına yaptığınız bu haksızlık yeter.Zerre dahi hakkım varsa helâl etmiyorum zehir zıkkım olsun.Mahşerde iki elim yakanızda olsun.Dilerim Cenab-ı Mevlâm sizlere gün yüzü göstermesin.

Avatar
Hasan Bakar 1 yıl önce

MHP Neden ses yok 3600 için ötüyor dun ne oldu sahtekarlar

Avatar
Selami KUNTTAŞ 1 yıl önce

Benim anlayamadığım, Polis teşkilatında hiyerarşik yapı askerlerden yok mu?

Avatar
emekli emeliyor 1 yıl önce

Otuz yıl çalış hep boş millet veli ol iki yıl calış süper emekli ol bu adaletmi Allahım kimde hakkım varsa öbür dünyada alırım polisin sahibi yok hükümet lerin kullanabilecegi tek kurum daha ne deyim