Hayat bir mücadele hem de son nefese kadar devam eden bir mücadele!

Eğer mücadele etmiyorsanız hayatta bitiyor demektir. Onun için hayatı mücadele ile geçen ve bu mücadelelerini son nefese kadar sürdüren insanlara gıpta ile bakarım...

Ben hiç bir zaman para pul peşinde koşmadım. Ama Allah'ta beni parasız pulsuz koymadı... Nasibim kadar hep verdi... Ben de bana verdiği gibi başkalarına da vermesi için hep dua ettim.

İnancıma göre dünyevi yaşam, bir sahne ve bu sahnede herkesin bir rolü var. Rolü bize Yüce Yaradıcı veriyor.. Bana da bir rol vermiş!

Düşünceme göre benim rolüm biraz zor biraz da kolay bir şey...

Belki bu anlattıklarım çoğunuza saçma gelebilir ama bazen bu tip şeyler de kolay ifade edilemeyebiliyor! İşte böyle bir şey... Gerisini siz getirin!

Bana sorarsanız rolümden çok memnunum... Türk olduğum için milletimin sorunlarını dert edindim... Ailem Balkanlardan geldiği için oraları ve oralarda olanları kamuoyuna anlatmaya çalıştım. Balkanlarda olanlar Türkiye'de yaşanmasın aman tedbir alın diye yırtındım... Bunun için siyaset yaptım. Yüzlerce konferans verdim, televizyona çıktım, binlerce yazı yazdım... Dert anlatabilmek için takla atmak haricinde her şeyi yaptım diye düşünüyorum...

Mutlu musun diye sorarsanız evet çok mutluyum. Bana Allah tarafından verilen rolü çok içtenlikle ve tavizsiz oynadım ve oynamaya da devam ediyorum.

Bu fotoğraf rolümü oynarken adeta bir trans haline geçişimi belgelemiş. İki yıl önce yaptığım Almanya seyahatinde Nürnberg’de bir dost tarafından çekilmiş... Ben yine Balkanları, Türk Dünyasını ve Türkiye'yi anlatıyor ve bir modern Malkoçoğlu edasıyla Türklüğü kurtarmaya çalışıyorum... Dedim ya Türk fark etmese de her halde rolüm bu!

Bu rol beni hiç yormadı, yıldırmadı, pes ettirmedi...

Son nefese kadar da yorulmadan, yılmadan ve pes etmeden rolümü oynamaya devam edeceğim... Size de tavsiyem yaşamdaki kendi rolünüzü severek ve isteyerek oynamaya gayret edin... Mutlu olursunuz, deneyin bir!

Onun için bana rolümü hatırlatan bu fotoğrafı çok sevdim...

Sizde ara sıra fotoğraflarınıza bakın derim!