Kimi insanda siz şımarıklık görürsünüz, ben korku görürüm. Siz zenginlik görürsünüz, ben yalnızlık görürüm.

İnsanlara bir daha güvenilmeyeceğinin anlaşıldığı o yaşlara geldik,
Oh be!
Kimi insanda siz şımarıklık görürsünüz, ben korku görürüm. Siz zenginlik görürsünüz, ben yalnızlık görürüm... Hayata güvenmek kadar büyük bir mutluluk yok bence... Bunu da oturduğu yerden şikayet ederek yapamaz kimse. Adım atın. Atılmış küçük bir adım niyetinizin göstergesidir..
Ev dört duvarla çevrili, kapısı olan, pencereleri olan, genellikle diğer insanlardan kaçış, güven ve huzur alanımız. Bir de bazıları yalnızca uyumak için kullanıyor bu dört duvarı. Diğer yandan "yuva" kelimesi var. İşte, bu dört duvar evi yuva yapan şey ailedir..
Yol yordam bilen insanlara ayrı bir hayranlığım var. Nerede nasıl davranması gerektiğini bilen, hal hatır sorup gönül alan... İnsanın her anının bir olamayacağını bilen, zırvaladığı anlarda acaba ne sıkıntısı var diye düşünüp hoş gören..
İnsanın en büyük sorunlarından biri başkasından bir şey öğrenmek yerine kendi fikrini bildirme telaşı. Bilgi alınca değil sununca rahatlıyor.Bu ona güç katıyor. Bundandır birisini dinler gibi yapıp,kendi söyleyeceklerini hazırlaması. Bundandır kimselerin kimseyi duyup anlamaması..
Bence herkes sevdi. Çok sevenler, yanlış insanı; az sevenler doğru insanı!
Biri çok sevilmeyi taşıyamadı, diğerine az sevgi yetmedi...!
Biraz daha güzel olmayı denemeli insan. Biraz daha nazik olmayı, kırılmamayı değil de, kırmamayı öğrenmeli. Sevilmekten öte, güzel sevmeyi bilmeli. İncelikler yapmalı, hoş görmeye çalışmalı. Güzel olduğuna inandığında, o vakit güzellikler gelecektir,Sabır da bir duadır..
"Hayattan bir şey öğrendiysem o da şudur, herkes her şeyin farkında ve kimse hiçbir şeyi yanlışlıkla yapmadı."
Bir ömür tüketiyorsun da bazıları için, tükenişini senden başka fark eden olmuyor..