Dikkat... Bayram tatilinin ilk gününde 651 trafik kazası; 9 ölü yüzlerce yaralı Dikkat... Bayram tatilinin ilk gününde 651 trafik kazası; 9 ölü yüzlerce yaralı

İstanbul Eyüpsultan Güzeltapa Mahallesi'nde yoğun yağış nedeniyle çocuk parkı önünde yapılan inşaat kazısından dolayı toprak kayması meydana geldi. Olayda can kaybı ve zarar gören olmadığı belirtildi.

İstanbul'de Meterolojinin fırtına ve şiddetli yağış uyarılarının ardından Eyüpsultan Güzeltepe Mahallesi'nde beklenmedik bir olay yaşandnı. Bir çocuk parkının ön tarafından yapılan konut temeli kazısındandan dolayı toprak kalyması meydana geldi. Kayma ile birlikte çevrede oturan vatandaşlar büyük panik yaşadı. Vatandaşlar toprak kaymasının gendi binalarını da etkileyip etkilemediği endişesine kapıldı. 

Ekran Resmi 2023-11-19 16.35.33

Kayma sırasında çocuk parki ve çevre hava şartlarından dolayı boş olması nedeniyle hayati bir olay yaşanmamısı sevindirdi. Toprak kaymasından etkilenen vatandaş olmadı.

Ekran Resmi 2023-11-19 16.36.39

Olay yerine gelen Belediye ekipleri çevreyi kapatarak tedbir aldı. Aşırı yağmurdanh dolayı, temel kazan aracında olay yerine olduğu ancak hava şartlarından dolayı çalışmadığı, aracından bir bölümünün toprak alytında kalması dikkat çekti. Olayla lgili çalışka deivam ediyor. 

Editör: Murat AYDIN